• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg

Nasza przygoda z alpakami Heniem i Mikim miała miejsce na placu naszej szkoły w czwartek 11.06.2021r.

Ten tydzień obfituje w atrakcje…We wtorek był Dzień Sportu, a już w czwartek Przygoda z alpakami. To był niesamowity czas. Pojawienie się Miki i Henia wywołało od razu uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych. Samochody zatrzymywały się na pobliskiej ulicy św. Jakuba i wszyscy z niedowierzaniem patrzyli kogo my tu gościmy na placu naszej szkoły. Zanim karmiliśmy alpaki „cukierkami” czyli talarkami marchewki oraz przytulaliśmy się mocno do alpak, odbyły się zajęcia edukacyjne. Podczas nich dowiedzieliśmy się, że alpaki należą do grupy zwierząt wielbłądowatych. Alpaki są zwierzętami stadnymi, które hodowane są w całej Ameryce Południowej. Zazwyczaj jednak żyją w umiarkowanych warunkach w Andach południowego Peru, zachodniej Boliwii, Ekwadoru i północnego Chile na wysokości od około 3500 do 5000 m n.p.m.

Już wiemy, że alpaki to bardzo łagodne i przyjazne zwierzęta, które generują mnóstwo pozytywnych emocji szczególnie u dzieci, a swoją urodą z pewnością rozczulą niejednego dorosłego. W czasie spotkań z alpakami wydzielają się endorfiny – hormony szczęścia, które z łatwością możemy zaobserwować na twarzach uśmiechniętych osób. Warto nadmienić, iż ich jedwabiście puszyste futerka  alpak nie uczulają i są całkowicie bezpieczne nawet dla alergików. Miki oraz Henio to bardzo przyjazne zwierzęta. Emanują mnóstwem pozytywnej energii oraz swoją urodą rozczulają każdego.

To są niezapomniane chwile… (zdjęcia)

https://alpaki.rzeszow.pl/