13 lutego uczniowie klas I-III wybrali się do Wojewódzkiego Domu Kultury na spektakl "Opowieści z lodowej krainy" w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie. Przedstawienie inspirowane było baśnią Hansa Christiana Andersena "Królowa lodu" oraz filmem animowanym "Kraina lodu". Przepiękna muzyka, barwne stroje i zimowa sceneria oczarowały młodych widzów. Wszyscy byli pod wrażeniem profesjonalnej gry aktorów.

Tego samego dnia także starsi uczniowie mogli obcować ze sztuką wyższą. Ci sami wykonawcy przedstawili dla nich inscenizację przygód Hobbita. Znany wszystkim bohater opowiadał o swoich dziejach, przenosząc wszystkich w baśniowy świat Śródziemia. Dodatkowo przed spektaklem uczniowie kl. 5-7 mogli obejrzeć wystawę rzeźb (zdjęcie).