W tym roku szkolnym tak jak w poprzednich latach zbieramy karmę dla zwierząt ze schroniska Cztery Łapy w Boguchwale.

Dziękujemy za karmę, która już teraz pojawiła się w pojemniku przy wejściu do szkoły. Prosimy jednocześnie wszystkich o jeszcze większe włączenie się do zbiórki.

W związku z tym, że październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, ogłaszamy akcję: Zdjęcie z naszym zwierzakiemJ

Przynoście do szkoły zdjęcia z waszymi zwierzętami, które następnie zostaną umieszczone na tablicy w korytarzu szkoły i na stronie internetowej szkoły.

Zdjęcia przekażcie do p. Renaty Masłowskiej.

Zachęcamy do włączenia się do akcji i z góry dziękujemy.

Zdjęcia przekażcie do p. Renaty Masłowskiej.

Zachęcamy do włączenia się do akcji i z góry dziękujemy.

W naszej Sali tyle słońca , że niektóre przedszkolaki miały wątpliwości co do określenia pory roku. Postanowiliśmy przekonać się jest naprawdę. Podczas wyprawy do lasu  przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady ruchu drogowego. Z dużą ostrożnością pokonaliśmy ruchliwą drogę. W lesie dużą frajdę sprawiły nam leśne wyścigi i zabawa w chowanego. Ponad  wszystkie atrakcje w mieście  wolimy radosne zabawy w lesie  i mamy prośbę do Was Kochani  Rodzice „zabierzcie nas do lasu na spacer, porzucajmy się liśćmi ”, odpłacę Ci za to uśmiechem (zdjęcia).

Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i siostrami wzięli udział w głównych uroczystościach Dnia Papieskiego w Rzeszowie, które odbyły się w niedzielę, 14 października. O godz. 15.00 w katedrze rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył bp Kazimierz Górny. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego było: „Promieniowanie ojcostwa”.
Po Mszy św. przeszliśmy wspólnie do Parku papieskiego, gdzie mogliśmy obejrzeć spektakl o Janie Pawie II. W dalszej części ponad 250 uczniów z 12 szkół przedstawiło przygotowaną przez stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia animację pt. „Polska moja Ojczyzna”. Uczniowie ułożyli na mapie Polski nazwy 28 miejscowości związanych z Janem Pawłem II. Naszą szkolę reprezentowało 15 osób układając nazwy: Tarnów i Jasna Góra. Następnie odbyło się losowanie nagród spośród uczestników pielgrzymowania „Rzeszowskim Szlakiem Świętych” oraz koncert. (zdjęcia)

Link do relacji telewizyjnej:

12 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Klasy 4 i 6 przygotowały program artystyczny, podczas którego nasi nauczyciele, pracownicy szkoły poczuli sie jak na wakacjach, a świat na który spoglądali w tym dniu przez różowe okulary był beztroski, a życzenia wydawały się spełniać natychmiast.

Na zakończenie uroczystości wysłuchaliśmy wystąpienia Siostry Dyrektor, która złożyła wszystkim życzenia i podziękowania. Cieszymy się z obecności Rady Rodziców na naszej szkolnej uroczystości, dziękujemy za życzliwe słowa i pamieć. (zdjęcia)

W piękną pierwszą październikową sobotę nauczyciele i pracownicy naszej szkoły wybrali się do Kalwarii Pacławskiej. Na miejscu uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej, podczas której modlili się za siebie wzajemnie, a po niej, odmawiając różaniec, udali się na pogranicza polsko-ukraińskie. Tam wzięli udział w poświęceniu odnowionej po wielu latach kapliczki Matki Bożej Fatimskiej (wcześniej kapliczki św. Anny) oraz posadzeniu dwóch dębów upamiętniający 100-lecie niepodległości.(zdjęcia)

10 października klasy 4, 5 i 6 razem z wychowawcami wyruszyły na jednodniową wycieczkę do Pstrągowej do Siedliska Janczar. Uczniowie mieli okazję (pod okiem instruktora) jeździć konno, a także wziąć udział w warsztatach pieczenia chleba. Zajęcia poprzedzone były prezentacja dotyczącą pracy na roli, uprawy zbóż i pieczenia chleba.

Ciekawie wyglądaliśmy w fartuszkach i z ciastem w ręku. Zapewne niektórzy podglądali już wypieki swojej babci, ale dla większości z nas powszedni chleb nagle stał się sprawą dość egzotyczną. Bo jak tu samemu upiec chleb?

Zobaczcie co udało nam się zrobić podczas warsztatów.

A zanim upiekły się nasze arcydzieła wspaniale spędziliśmy czas na placu zabaw i przy ognisku. Upieczony przez nas chleb był smaczną kolacją w każdym z naszych domów (zdjęcia).

2 października odbyło się ogłoszenie Rady Samorządu Uczniowskiego. W wyniku wyborów przewodniczącym został Szymon Kaszuba z klasy 8, zastępcą: Szymon Macieląg z klasy 6, a skarbnikiem Zuzanna Wołowiec z klasy 5.
Wszystkim kandydatom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy:)