Po 10 miesicach pracy zakończyliśmy rok szkolny. Tradycyjnie (bo już szósty raz) w czwartek spotkaliśmy się na uroczystej Gali, a w piątek na Mszy Świętej i rozdaniu świadectw.

Galę otworzyła Siostra Dyrektor Renata Weselak, dziękując zgromadzonym Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom za cały rok pracy dydaktyczno-wychowawczej i współpracę. Szczególne podziękowania zostały złożone na ręce s. Weroniki Jurczak i p. Mai Longawy, które kończą pracę w nazej szkole. Uczniowie z każdej klasy przygotowali krótki program słowno-muzyczny. Następnie Siostra Dyrektor wręczyła Listy gratulacyjne dla uczniów z najwyższą średnią oraz Listy dla Rodzicow, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły. Podziękowania zostały również wręczone na ręce Pana Radnego Kamila Skwiurta oraz osób,które wspomagają działalność szkoły. Na koniec części oficjalnej s. Dyrektor zaprosiła Rodziców, Uczniów, Nauczycieli i zaproszonych uczniów do wspólnej zabawy z dziećmi oraz poczęstunek. Dla dzieci przygotowana była loteria oraz zabawy, tańce i liczne konkursy prowadzone przez wodzireja. Nie zabrakło także rozgrywek sportowych.

W piątek wszysy spotkali się o godzinie 9.00 w kościele na Mszy Świętej, a po niej w szkolnych sala, gdzie każdy uczeń dostał swoje świadectwo. (zdjęcia)

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom życzymy dobrych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Tydzień przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas 4-7 udali się na jednodniową wycieczkę do Ogrodzieńca i Ojcowskiego Parku Narodowego. Już przed 6.00 pierwsi uczniowie pojawiali się na parkingu szkolnym. Każdy uczeń przychodził z uśmiechem na twarzy, a na plecach miał mały plecak. Po prawie czterogodzinnej podróży znaleźliśmy się na miejscu, czyli w Ogrodzieńcu. Tam wyszliśmy z autokaru i udaliśmy się na mały spacer. Po chwili dotarliśmy pod gród na Górze Birów. Gdy wdrapaliśmy się na szczyt, mogliśmy zobaczyć, jak wyglądały chaty Słowian oraz posłuchać opowieści naszego przewodnika. Następnie udaliśmy się na kolejne wzgórze, na którym stały ruiny słynnego, XIV wiecznego zamku. Po obejściu wszytskich kondygnacji i podziwianiu widoków zjedliśmy obiad i pojechaliśmy do Pieskowej Skały. Tam mieliśmy okazję podziwiać drugi z zamków należących do Szlaku Orlich Gniazd, pięknie zachowany zabytek architektury renesansowej w Polsce. W pobliżu zamku odkryliśmy jeden z symboli Ojcowskiego Parku Narodowego - Maczugę Herkulesa.    

​​14 czerwca uczniowie naszej szkoły wyruszyli na całodniową wycieczkę do Zatorlandu, wzięło w niej udział aż 40 uczestników z oddziału przedszkolnego i klas I-IV. W Zatorze czekała na nas moc atrakcji. W gęstym lesie ukryty był park dinozaurów, przez który prowadziła ścieżka edukacyjna z mnóstwem ruchomych i wydających dźwięki eksponatów. Kolejnymi niespodziankami były dom do góry nogami i park owadów, a w nim insekty z całego globu. W parku mitologii udaliśmy się w historyczny rejs pomiędzy rzeźbami herosów, towarzyszyły nam mewy śmieszki i szum wody. Największą radość sprawił wszystkim lunapark z karuzelami, dmuchańcami i trampolinami, odpoczęliśmy po wyczerpującej edukacyjnej przygodzie. (zdjęcia)

 

Serdecznie dziękujemy Rodzicom pełniącym opiekę podczas wycieczki oraz sponsorom, którzy wspomogli finansowo nasz wyjazd:

 

OPGK Rzeszówa

Polplast Rzeszów

Ośrodek Jeździecki

Janiowe Wzgórze

GeoZen Wiesław Cieśla Usługi geodezyjne

FORIZ Ubezpieczenia, p. Izabela Ziobro

ZOO Iguana, p. Wojciech Rybka

Obuwie Dziecięce u Bartka i Marysi, p. Maria Kawa

 

11 czerwca uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakle przygotowane przez Teatr Współczesny z Krakowa i wystawione w Wojewódzkim Domu Kultury. Uczniowie młodsi razem z Kubą i Bubą poznawali zasady kultury, nastomiast starsi obejrzeli adaptację powieści Ferenca Molnara "Chłopcy z Placu Broni". (zdjęcia)

Ponieważ wielkimi krokami zbliżają się wakacje, do naszej szkoły zawitał dziś pan dzielnicowy. Podczas dwóch spotkań - z klasami młodszymi i starszymi - przypominał zasady bezpiecznego zachowania podczas wakacji. Zachęcał do zabawy w specjalnie przeznaczonych miejscach i pod opieką dorosłych, starszym uczniom przypominał o zasadach ruchu drogowego i regulaminach kąpielisk(zdjęcia). 

4 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Zarówno zerówkowicze, jak i najstarsi uczniowie brali udział w konkurencjach prowadzonych przez nauczycieli. Każdy mógł sprawdzić swoje siły w biegu długim, biegu na 100 metrów, skoku w dal, sztafecie, celnym rzucie i robieniu brzuszków na czas. Uczniowie rywalizowali w 3 grupach wiekowych: klasa 0, klasy 1-3 oraz klasy 4-7. W każdej grupie poza zerówką osobno oceniano dziewczynki i chłopców. (zdjęcia)

Wśród zwycięzców znaleźli się: 

kl. 4-7: Miłosz Sroka, Szymok Kaszuba, Szymon Macieląg i Damian Pisarek, a także Wiktoria Sarna, Dominika Twardy i Amelia Świder. 

kl. 1-3: Franciszek Wielgo, Kamil Świder, Franciszek Łabudzki oraz Aleksandra Pyź, Victoria Rączy i Nikola Rodzoń

kl. 0: Jakub Malak, Kinga Stańczuk, Zosia Ceglarz, Emilka Stopa, Milenka Kot, Monika Paszkowska

"Region, w którym mieszkam" to temat zajęć terenowych z geografii realizowanych przez klasy 7. We wtorek 22 maja przy pięknej pogodzie uczniowie najstarszej klasy wyruszyli na lekcję w terenie. Udało się zrealizować wszystkie zaplanowane punkty: odwiedziliśmy rezerwat przyrody Lisia Góra, rezerwat geologiczny Prządki, zabytkowy drewniany kościół w Haczowie oraz zbiornik wodny w Sieniawie.  W trakcie zajęć siódmoklasiści dowiedzieli się wielu ciekawych informacji, które z pewnością będzie można wykorzystać na lekcjach.

24 maja uczniowie klasy II wybrali się na wycieczkę do rzeszowskich muzeów. Pierwszą częścią wyprawy było zwiedzanie wystawy "Historie klockami budowane" w Muzeum Okręgowym. Uczniowie mieli okazję zobaczyć makiety, budowle i sceny z życia minifigurek wplecione w różne epoki historyczne. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, a w nim niesamowita lekcja "O rycerzach, damach i turniejach". Dowiedzieliśmy się, jak można było zostać rycerzem, jak wyglądały turnieje rycerskie, i dlaczego św. Jerzy musiał walczyć ze smokiem. Najbardziej emocjonującym momentem było podziwianie zbroi i przymierzanie rycerskiej rękawicy. Wizyta w muzeach miała nie tylko walor edukacyjny, ale i integracyjny – po raz kolejny udało nam się przyjemnie spędzić czas w swoim gronie. Serdecznie dziękujemy mamie Weroniki za opiekę podczas wycieczki(zdjęcia).